Bucuria cunoașterii

13 Martie 2017

„Adaptarea la nou, lucrul în echipă, comunicarea, dezvoltarea emoțională, spirituală și capacitatea de a învăța permanent sunt uneltele necesare pentru oamenii viitorului”

10 Martie 2017

Alergăm împreună pentru educaţie alături de copiii noştri!

13 Februarie 2017

„Aș vrea să cred că dăruiesc elevilor mei ceea ce știu și ceea ce sunt...”

Pagini

Bucuria cunoașterii

"Rog pe Dumnezeu ca aici, la Şcoala Varlaam Mitropolitul să se întâlnească frumos şi autentic dorul părinţilor pentru o educaţie aleasă a copiilor, priceperea unui dascal de seamă şi duhul creştin, adică Familia, Şcoala şi Biserica deopotrivă."
IPS Teofan, Mitropolitul Moldovei si Bucovinei

Mami, Tati!

Îţi doreşti pentru copilul tău un mediu sănătos şi sigur în care îşi poate descoperi şi cultiva cu bucurie darurile pentru împlinirea sa personală, socială şi profesională?

Îţi doreşti pentru copilul tău ca Şcoala să-i aducă bucurie prin oamenii pe care îi întâlneşte aici: prietenii pe care şi-i poate face, învăţătoarele şi întreaga echipă; prin universul şi metodele de învăţare interactive şi moderne, dotările şi facilităţile oferite?

Îţi doreşti ca Şcoala să îţi fie şi ţie sprijin şi prieten pe tot parcursul tău de parinte?

Şcoală-Familie-BisericăInscrie-ti copilul la Scoala Varlaam Mitropolitul!

Oferta noastra educaţională îşi propune să vină în întâmpinarea ta:

• prin dezvoltarea unui parteneriat susţinut între Şcoală-Familie-Biserică care să îi stimuleze bucuria cunoaşterii
  • folosind metode interactive şi moderne de învăţare cu accent pe dezvoltarea creativităţii şi inteligenţei emoţionale a copilului
  • într-o locaţie centrală din Iaşi, zona Copou, cu săli de clasă spaţioase, Parc cu teren de sport şi dotări moderne